Jak obniżyć koszty liftingu

Lifting twarzy może być dość kosztowny, zwłaszcza jeśli chcesz zrobić to na własną rękę. Jednak istnieją sposoby, które można zmniejszyć koszty liftingu twarzy. To między innymi szukanie bardziej przystępnej opcji dla chirurgii, a także unikanie pewnych zagrożeń.

Niniejszy artykuł jest wynikiem naszej kooperacji z medimax.org.pl

Mini vs tradycyjny

Przeprowadzenie mini liftingu twarzy może być świetnym sposobem na zmniejszenie oznak starzenia się w dolnej połowie twarzy. Jednakże, może to być również kosztowna procedura. Koszt przeprowadzenia mini liftingu twarzy zależy od kilku czynników. Na szczęście można znaleźć praktykę, która oferuje pakiety finansowe, aby pomóc Ci zapłacić za procedurę.

Cena mini liftingu twarzy jest zazwyczaj niższa niż połowa ceny pełnego liftingu twarzy. Wynika to z faktu, że mini lifting twarzy jest mniej skomplikowany i zajmuje mniej czasu na wykonanie. Jednak ważne jest, aby rozważyć czas przestoju przed podjęciem decyzji o tego typu zabiegu. Możesz nie mieć czasu lub skłonności do odpoczynku przez kilka dni.

Mini-lifting twarzy jest idealny dla starzejących się pacjentów z ograniczoną wiotkością skóry i jowls. Mini lifting twarzy pomoże Ci zredukować zwiotczałą skórę wokół podbródka i szyi, w wyniku czego uzyskasz gładszą i młodziej wyglądającą skórę.

Zabiegi na nieprawidłowe blizny

Chirurgiczny lifting twarzy może nadać skórze bardziej młodzieńczy wygląd. Jednak zabieg ten nie zatrzymuje naturalnego procesu starzenia się. Blizny mogą się tworzyć, zwłaszcza w miejscach, które są mocno napięte. Można zastosować kilka różnych metod leczenia blizn.

Resurfacing laserowy może być stosowany do spłaszczenia dojrzałej blizny. Jeśli blizna jest nadmiernie gruba, można zastosować zastrzyki z kortykosteroidów.

Krioterapia ciekłym azotem może być dobrym zabiegiem wstępnym przed iniekcjami kortykosteroidów. Specjalistyczny opatrunek może również stanowić barierę ochronną.

Najlepsze leczenie blizn będzie zależało od stopnia zaawansowania blizny i wieku pacjenta. Będzie również zależał od konkretnych celów kosmetycznych pacjenta.

Żel silikonowy klasy medycznej to bezpieczne rozwiązanie miejscowe, które działa poprzez mechanizmy nawilżenia skóry właściwej i regulacji kolagenu. Wykazano, że zmniejsza niekorzystne blizny w randomizowanych badaniach kontrolowanych.

Pierwszym krokiem w optymalizacji blizny pooperacyjnej jest kompresjoterapia. Zapobiega to tarciu i rozciąganiu. Kompresjoterapia może być stosowana codziennie.

Ryzyko uszkodzenia nerwu twarzowego podczas operacji

Podczas operacji liftingu twarzy, ryzyko uszkodzenia nerwu twarzowego jest głównym problemem. Nerw twarzowy kontroluje ruchy twarzy i ma zdolność do regeneracji. Można przywrócić jego funkcję, ale wymaga to delikatnej mikrochirurgii i szycia.

Chociaż dokładna lokalizacja gałęzi nerwu twarzowego nie jest znana, ogólny konsensus mówi, że nerw leży powyżej dolnego marginesu żuchwy w około 40% przypadków. Pozycja ta jest powierzchowna w stosunku do tętnicy twarzowej. W około 19% przypadków nerw znajduje się poniżej granicy dolnej. Ta pozycja nazywana jest „strefą zagrożenia” i można jej uniknąć wykonując powierzchowną dysekcję.

Najczęściej uszkadzanymi gałęziami były gałąź policzkowa i skroniowa. Prawdopodobieństwo uszkodzenia gałęzi policzkowej jest większe niż gałęzi skroniowej.

Nerw twarzowy znajduje się pomiędzy powięzią szyjną głęboką a powięzią podżuchwową. Nerw krzyżuje się nad tętnicą twarzową na wysokości około 1/4 bulwy żwacza. Następnie przenika przez powięź głęboką szyjną i przechodzi powierzchownie do tętnicy twarzowej.

Odzyskiwanie

Poddanie się liftingowi to świetny sposób na odmłodzenie twarzy. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne zagrożenia i powikłania związane z zabiegiem. Należy również zdawać sobie sprawę z kosztów operacji liftingu twarzy.

Koszt liftingu twarzy może być bardzo różny w zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu i chirurga. Być może trzeba będzie również zapłacić za testy medyczne i inne powiązane wydatki. Opłaty te mogą również zwiększyć ogólny koszt zabiegu.

W zależności od zakresu zabiegu liftingu twarzy, proces rekonwalescencji może trwać kilka tygodni. Niektórzy pacjenci są w stanie wrócić do pracy lub normalnych działań natychmiast po zabiegu, podczas gdy inni będą musieli spędzić kilka dni w szpitalu.

Proces rekonwalescencji zależy również od historii choroby i rodzaju wykonanego zabiegu. Niektórzy pacjenci mogą doświadczyć bólu, obrzęku i zasinienia. Konieczne będzie także szczególne dbanie o ten obszar w trakcie gojenia. Otrzymasz leki przeciwbólowe i antybiotyki, które pomogą Ci przejść przez proces rekonwalescencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *