Jak pozbyć się wszy

Pozbycie się wszy nie jest prostym zadaniem, ale jest to ważne zadanie, które musi być wykonane prawidłowo. Jeśli masz wszy na swoim dziecku, ważne jest, abyś podjął odpowiednie kroki, aby się ich pozbyć. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci pozbyć się wszy:

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest owocem naszego partnerstwa z pieknoznaturygarnier.pl

Szampon Lidane

Pozbycie się wszy za pomocą szamponu przeciw wszom to świetny sposób na zapewnienie, że nie masz więcej wszy w swoim domu. Wszy mogą żyć na ludzkich głowach nawet przez miesiąc, dlatego ważne jest, aby pozbyć się ich jak najszybciej.

Szampony przeciw wszom zawierają substancje chemiczne zwane pyretrynami, które zakłócają system nerwowy wszy. Pyretryny utrudniają również wszom przetrwanie.

Innym lekiem na receptę na wszy jest balsam z alkoholem benzylowym. Nakłada się go na dziesięć minut i spłukuje po siedmiu dniach. Balsam nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej szóstego miesiąca życia.

Powszechnym leczeniem wszy bez recepty jest Rid. Ten produkt jest szamponem, który zawiera substancję chemiczną zwaną wyciągiem z chryzantemy, która jest toksyczna dla wszy.

Innym produktem jest Nix. Nix to kremowa płukanka, którą stosuje się u dzieci w wieku dwóch miesięcy i starszych. Nix zawiera bazę permetryny, która zabija wszy i gnidy. Nix nakłada się na umyte szamponem włosy i pozostawia na dziesięć minut. Nix należy spłukać ciepłą wodą.

Najlepszym sposobem na pozbycie się wszy za pomocą szamponu przeciw wszom jest stosowanie jednego produktu. Jeśli użyjesz dwóch produktów w tym samym czasie, jest bardzo prawdopodobne, że przegapisz najskuteczniejsze leczenie.

Należy również uważać, aby użyć odpowiedniej ilości produktu i nie stosować go na inne obszary ciała. Należy również dokładnie umyć włosy i ubrania. Powinnaś nosić ręcznik, aby chronić swoje ubrania i chronić włosy.

Najlepszym sposobem na pozbycie się wszy głowowych za pomocą szamponu przeciw wszom jest wyczesywanie włosów zdecydowanymi ruchami. Należy również wyczesać martwe gnidy za pomocą grzebienia do usuwania gnid. Należy wyczesać włosy po każdym zastosowaniu szamponu przeciw wszom.

Czesanie na mokro

Używanie grzebienia na mokre włosy jest jednym z najlepszych sposobów usuwania wszy. Grzebienie na wszy mają drobne zęby, które są idealne do łapania robaków, gdy są unieruchomione. Używanie grzebienia na wszy sprawia, że usuwanie wszy i gnid jest łatwe.

Proces czesania na mokro wymaga trochę cierpliwości i poświęcenia. Jego wykonanie może zająć wiele godzin. Należy pamiętać, aby dokładnie przestrzegać instrukcji.

Pierwszym krokiem czesania na mokro jest oczyszczenie włosów. Należy użyć łagodnego szamponu na włosy i dokładnie spłukać. Należy również nałożyć na włosy odżywkę, aby stały się śliskie. Następnie należy rozczesać włosy co najmniej trzy razy.

Po tygodniu do 10 dni po pierwszym zabiegu powinnaś wykonać drugi zabieg. Możesz to zrobić za pomocą mieszanki olejków eterycznych. Możesz również spryskać włosy tą mieszanką. Możesz również dodać oliwę z oliwek do włosów, aby utrzymać gnidy przed wypadaniem.

Jeśli używasz grzebienia, powinieneś przeczesać włosy od nasady aż po końce. Ważne jest również, aby zwrócić baczną uwagę na kark. Ważne jest również, by po każdym przeczesaniu włosów wyczyścić grzebień. Do wytarcia grzebienia po każdym przeczesaniu należy użyć białego ręcznika papierowego.

Czesanie na mokro to tani zabieg. Jeśli nie masz czasu lub ochoty na stosowanie środków owadobójczych, czesanie na mokro może być dobrą alternatywą. Metoda ta przerywa cykl życiowy wszy. Zapobiega również składaniu przez nie jaj.

Należy starać się czesać włosy codziennie przez co najmniej pięć dni po zauważeniu pierwszej wszy. Jeśli znajdziesz kolejną wesz, powinieneś ją natychmiast wyczesać.

Środki uśmierzające

Używanie środków uśmierzających do pozbycia się wszy może być dobrym sposobem na szybkie zabicie infestacji. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że nie zabijasz wszystkich wszy na raz. Jeśli użyjesz smothering treatment i okaże się, że nadal masz wszy, może być konieczne powtórzenie leczenia.

Aby leczyć wszy za pomocą środków uśmierzających, musisz nałożyć substancję na włosy. Niektóre z najbardziej popularnych zabiegów obejmują wazelinę, majonez i oliwę z oliwek. Masło shea jest również dobrym środkiem smoczym.

Możesz również nałożyć na włosy mieszankę octu jabłkowego i wody. Ocet jest znany ze swoich właściwości odstraszających mrówki, ale jest również skuteczny w zabijaniu wszy. Będziesz również chciał zastosować smar do włosów, ponieważ smar ułatwi rozczesywanie.

Jeśli używasz domowego szamponu wszy, będziesz chciał go dobrze wymieszać. Możesz także spróbować namoczyć szczotkę do włosów w gorącej wodzie przez 5-10 minut. To rozluźni chwyt gnid, dzięki czemu łatwiej będzie je przeczesać.

Jeśli stosujesz leczenie bez recepty, pamiętaj, aby dokładnie przestrzegać wszystkich instrukcji. Możesz również skontaktować się z lekarzem, jeśli leczenie nie działa.

Możesz również użyć mieszaniny soli i octu. Ta mieszanka zabije wszy, ale jest również skuteczna w usuwaniu wilgoci z włosów, co uniemożliwi im rozmnażanie się.

Innym popularnym domowym środkiem jest nakładanie majonezu na włosy. Majonez jest dobrym środkiem zmiękczającym, ale nie wiadomo, czy ma wpływ na gnidy. Możesz unikać stosowania majonezu, jeśli masz alergię na jajka.

Oleje

Używanie olejów do pozbycia się wszy jest naturalnym sposobem leczenia problemu. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że te naturalne rozwiązania nie są substytutem dla ponad-the-counter lub leczenia na receptę. Lekarz może ocenić Twoje potrzeby i zalecić bardziej odpowiednie rozwiązanie.

Istnieje kilka różnych olejków eterycznych, które okazały się przydatne w leczeniu wszy. Eukaliptus, drzewo herbaciane, tymianek, mięta pieprzowa, liść cynamonu i neem są przydatne. Ważną rzeczą do zapamiętania jest rozcieńczanie olejków i używanie ich oszczędnie.

Inną opcją jest użycie oleju kokosowego i octu jabłkowego. Nałóż olej na włosy i wmasuj go. Po około 15 minutach spłucz go ciepłą wodą. W ten sposób zadusisz wszy.

Olejek z drzewa herbacianego jest również popularnym wyborem w leczeniu wszy. Jednak może być dość szorstki dla skóry. Może powodować reakcję alergiczną. Aby uniknąć reakcji alergicznej, pamiętaj, aby wymieszać olejek z olejem nośnym.

Jedno z badań wykazało, że olejek z drzewa herbacianego może pomóc w zapobieganiu przywieraniu wszy do mieszków włosowych. Może również pomóc w leczeniu wielu dolegliwości skórnych, w tym infekcji grzybiczych. Jednak nie ma wystarczających dowodów na to, że całkowicie pozbędzie się wszy.

W jednym z badań stwierdzono, że olej mógł być najbardziej przydatnym składnikiem w ogólnej formule zwalczania wszy. Stwierdzono, że jest on skuteczny w zabijaniu gnid, rodzaju jaj wszy, a także w odstraszaniu wszy.

Olej może być również połączony z szamponem, aby zabić wszy. Jest to bardziej skuteczny sposób jego użycia. Może być jednak nieco trudny do kontrolowania ilości, której używasz.

Zapobieganie wszom w pierwszej kolejności

Niezależnie od tego, czy masz dziecko z wszami głowowymi, czy jesteś osobą dorosłą, musisz wiedzieć, jak zapobiegać wszom w pierwszej kolejności. W rzeczywistości jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie.

Pierwszym krokiem w zapobieganiu wszom jest zrozumienie, czym są i jak się rozprzestrzeniają. Większość przypadków wszy głowowych rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt głowa-głowa, ale mogą być również przenoszone przez pościel, ubrania i rzeczy osobiste.

Najlepszym sposobem zapobiegania wszom jest unikanie dzielenia się osobistymi przedmiotami. Dotyczy to akcesoriów do włosów, kapeluszy i szczotek. Trzymanie tych rzeczy w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie przez co najmniej dwa tygodnie jest dobrym sposobem na zapobieganie ich rozprzestrzenianiu się.

Innym sposobem zapobiegania wszom jest regularne sprawdzanie głowy dziecka pod kątem wszy. Należy to robić co najmniej raz w tygodniu. Jeśli zostaną znalezione wszy, powinieneś leczyć swoje dziecko. Możesz użyć leków bez recepty lub leków na receptę, aby leczyć problem.

Innym sposobem zapobiegania wszom jest użycie grzebienia lub szczotki do usuwania wszy. Narzędzia te pomagają usunąć gnidy z trzonu włosa. Pomagają one również zabić wszy.

Podczas kąpieli przeciągnij grzebieniem o drobnych zębach przez włosy dziecka. Wszy łatwo giną, gdy są przeczesywane przez mokre włosy.

Wszy mogą być trudne do zauważenia, zwłaszcza czasami, dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać głowę dziecka. Jeśli zauważysz, że dziecko często się drapie, powinieneś sprawdzić jego głowę pod kątem wszy.

Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie wszystkich pomieszczeń w domu pod kątem obecności wszy. Obejmuje to twoje łóżko, kanapę i meble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *