Najgorsze produkty dla skóry tłustej

Niezależnie od tego, czy masz skórę tłustą, czy nie, produkty, których używasz do pielęgnacji swojej twarzy powinny być wykonane z odpowiednich składników. Te składniki to między innymi kwas hialuronowy, sok z liści aloesu i Niacynamid.

Toniki na bazie alkoholu

Używanie toników na bazie alkoholu może mieć negatywny wpływ na skórę tłustą. Mogą one uszkodzić barierę ochronną skóry i zwiększyć ilość powstających uszkodzeń oksydacyjnych. Oznacza to, że skóra będzie musiała pracować ciężej, aby się wyleczyć. Będzie również produkować więcej oleju. To może prowadzić do wyprysków i matowej skóry.

Podczas gdy alkohol może być dobry na kilka rzeczy, ma również wiele problemów. Może powodować podrażnienia skóry, zaczerwienienia i uczucie pieczenia. Może również pozbawić skórę jej naturalnego nawilżenia. Może również powodować przedwczesne starzenie się.

Alkohole są stosowane w produktach do pielęgnacji skóry jako rozpuszczalniki i środki konserwujące. Pomagają również składnikom wnikać w skórę. Mogą być stosowane w rozsądnych stężeniach w celu optymalizacji produktu. Należy jednak zawsze czytać listę składników.

Tonery na bazie alkoholu zazwyczaj zawierają składniki, które pomagają w napinaniu skóry. Może to prowadzić do większej produkcji oleju i zatkanych porów. Tonery na bazie alkoholu mogą również zawierać szkodliwe substancje chemiczne, które mogą powodować długotrwałe uszkodzenia.

Tonery na bazie alkoholu mogą powodować wypryski trądzikowe, ponieważ mogą pozbawić skórę naturalnych olejków. Może to prowadzić do zachwiania równowagi PH, co przyczynia się do powstawania wyprysków.

Alkohol może być również drażniący dla osób o wrażliwej skórze. Jeśli masz obawy przed używaniem toników na bazie alkoholu, powinnaś porozmawiać z dermatologiem. Może on pomóc Ci ustalić, na co tak naprawdę reaguje Twoja skóra.

Alkohol może również zakłócić barierę ochronną skóry i pozwolić na ucieczkę wilgoci ze skóry. Może to prowadzić do zaczerwienienia i stanu zapalnego. Tonery na bazie alkoholu mogą również nasilać wypryski trądzikowe.

Silikony

Stosowanie silikonów w pielęgnacji skóry może być korzystne. Zapewniają one gładszą powierzchnię, lekkie, nietłuste odczucie oraz śliską powłokę, która ułatwia stosowanie produktów do pielęgnacji skóry. Jednak wiążą się z nimi również pewne zagrożenia.

Silikony pochodzą z krzemionki, naturalnie występującego minerału. Aby przekształcić krzemionkę w silikon, poddaje się ją znacznemu procesowi chemicznemu.

Silikony są popularnym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji skóry. Są często stosowane w podkładach, primerach i kremach BB. Można je również znaleźć w produktach do włosów.

Silikony to półpłynne substancje pochodzące z krzemionki. Mogą działać jako emolienty, nośniki i okluzje. Mogą pomóc poprawić barierę wilgoci w skórze. Pomagają wygładzić zmarszczki, zmniejszyć puszenie się włosów i złagodzić niedoskonałości. Mogą również działać jako wodoodporny film.

Silikony są stosunkowo tanie w produkcji. Wiadomo jednak, że mają stosunkowo niską rozpuszczalność w wodzie. Są również bioakumulatywne, co oznacza, że mogą być wchłaniane przez organizmy wodne.

Silikony nie są dobrym wyborem dla osób o tłustej skórze. Mają skłonność do zatykania porów i mogą pokrywać ściany mieszków włosowych. Składniki te są również potencjalnie rakotwórczymi substancjami zaburzającymi gospodarkę hormonalną.

Silikony są stosowane w kosmetykach od dawna. Można je znaleźć w około połowie produktów do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku. Chociaż mogą być korzystne dla Twojej skóry, powinnaś być świadoma zagrożeń.

Silikony to świetny sposób na stworzenie śliskiej powierzchni, ale nie jest to jedyny sposób, aby to osiągnąć. Możesz również użyć naturalnych olejków i serum z kwasem hialuronowym, aby poprawić barierę wilgoci Twojej skóry.

Środki nawilżające na bazie silikonu

Pomimo powszechnego stosowania środków nawilżających na bazie silikonu, istnieje wiele błędnych przekonań na temat silikonu i jego stosowania. Podczas gdy silikony mogą zapewnić gładką, aksamitną teksturę, niektórzy uważają, że mają negatywne skutki uboczne.

Silikony to wszechstronna klasa składników, które mogą być stosowane w wielu różnych produktach. Zazwyczaj znajdują się w gęstych, mieszalnych produktach i zapewniają emolientową konsystencję. Ułatwiają również osadzanie się składników pielęgnacyjnych w górnych warstwach skóry.

Istnieją dwa rodzaje silikonów stosowanych w pielęgnacji skóry. Pierwszy typ, Cyclomethicone, jest odpowiedni dla skóry tłustej, podczas gdy drugi typ, Cyclopentasiloxane, jest odpowiedni dla skóry ze skłonnością do wyprysków.

Cyclopentasiloxane jest szybkoschnący, natomiast Cyclomethicone jest bardziej śliski. Te dwa silikony są idealne dla skóry tłustej, ponieważ tworzą na powierzchni skóry barierę, która zapobiega utracie wody.

Dimethicone to kolejny rodzaj silikonu, który jest bardziej okluzyjny. Jest to duża cząsteczka, która nie jest łatwo wchłaniana przez skórę. Jest nierozpuszczalny w wodzie, a jego masa cząsteczkowa jest większa niż Cyclopentasiloxane.

Mimo negatywów, silikony są często stosowane w podkładach pod makijaż. Nadają one produktom gładką, aksamitną konsystencję i rozpraszają światło, aby zmiękczyć linie. Tworzą również oddychającą barierę na skórze, która zapobiega transepidermalnej utracie wody.

Dimetikon jest również substancją niekomedogenną, co oznacza, że nie zatyka porów. Może pomóc w zarządzaniu egzemą poprzez zmniejszenie suchości spowodowanej przez retinoidy na receptę.

kwas hialuronowy

kwas hialuronowy to cząsteczka cukru, która zatrzymuje wilgoć w skórze. Można go znaleźć w produktach takich jak serum, kremy nawilżające i podkłady. Może pomóc w walce z oznakami starzenia i zmniejszyć widoczność drobnych linii. Pomaga również regulować produkcję sebum.

Jest również naturalnym składnikiem organizmu, więc jest ogólnie bezpieczny dla większości ludzi. Jednak wraz z wiekiem nasze poziomy kwasu hialuronowego zaczynają się zmniejszać. Jest to jeden z powodów, dla których ważne jest, aby dodać wilgoci do swojej skóry. Może to sprawić, że będzie ona wyglądała na pulchniejszą i bardziej żywą.

Należy jednak uważać na produkty na bazie kwasu hialuronowego. Wiele z nich zawiera składniki takie jak parabeny, które mogą podrażnić Twoją skórę. Z tego powodu dobrze jest porozmawiać z dermatologiem o najlepszych produktach dla Twojej skóry.

Najlepiej używać produktu, który nie zatyka porów. Niektóre serum z kwasem hialuronowym zawierają wyciąg z lukrecji, który pomaga rozjaśnić skórę i przeciwdziała uczuciu lepkości, które może wystąpić podczas stosowania preparatów przeciwstarzeniowych.

Oprócz nawilżania skóry, ważne jest również, aby szukać produktów zawierających antyoksydanty. Składniki te mogą pomóc w zwalczaniu stresu oksydacyjnego, który powoduje przedwczesne oznaki starzenia. Powinieneś szukać produktu, który zawiera witaminę E, która jest świetnym przeciwutleniaczem przeciwstarzeniowym.

Kolejnym kluczowym elementem serum z kwasem hialuronowym jest ekstrakt z alg. Ten składnik ma mniejsze ryzyko podrażnienia niż inne składniki przeciwstarzeniowe.

Niacynamid

Dodanie niacynamidu do swojej rutyny pielęgnacyjnej jest doskonałym sposobem na zwalczenie wyprysków u źródła. Może on pomóc w regulacji produkcji oleju, zmniejszyć stan zapalny i zredukować wygląd hiperpigmentacji. Niacynamid pomaga również w tworzeniu ceramidów, które są klejem trzymającym skórę razem.

Ale musisz również zachować ostrożność, włączając niacynamid do swojego schematu pielęgnacji skóry. Istnieją pewne produkty, które wykorzystują składniki niskiej jakości, które mogą powodować zaczerwienienie, podrażnienie i teksturę skóry. Jeśli masz wrażliwą skórę, może chcesz uniknąć stosowania produktu niacynamidu, który ma wysokie stężenie.

Niacynamid jest często używany jako alternatywa dla filtrów przeciwsłonecznych. Może pomóc chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi i może pomóc w naprawie uszkodzeń skóry. Może również pomóc w zapobieganiu hiperpigmentacji.

Ważne jest, aby zrozumieć, że niacynamid można znaleźć w kilku różnych formach. Niektóre produkty określają niacynamid jako składnik aktywny, a inne wykorzystują mieszankę niacynamidu i innych składników.

Najlepszym sposobem na zapewnienie, że używasz formuły niacynamidu, która przyniesie korzyści Twojej skórze jest przeczytanie etykiety. Będziesz chciał wybrać produkt, który ma co najmniej 5 procent niacynamidu w nim, w przeciwnym razie możesz mieć kłopoty.

Inną rzeczą do rozważenia jest to, jak często używasz niacynamidu. Jeśli masz tłustą skórę, możesz chcieć pominąć stosowanie go dwa razy dziennie. Jeśli masz wrażliwą skórę, powinieneś pracować do używania produktu, który ma co najmniej 10 procent niacynamidu.

Sok z liści aloesu

Przyjmowanie soku z aloesu uważa się za remedium na wiele różnych dolegliwości zdrowotnych. Nie ma jednak wystarczających dowodów na to, że może on pomóc w leczeniu wszystkich z nich.

Aloes to popularny sukulent, który występuje na całym świecie. To dobry wybór do pielęgnacji skóry, ponieważ jest naturalnie chłodzący, kojący i zmiękczający. Zawiera antyoksydanty, właściwości przeciwzapalne i wspomaga gojenie się ran. Ma również łagodne działanie ściągające.

Aloes jest stosowany od wieków w medycynie tradycyjnej. Niektóre z jego zalet to zmniejszanie stanów zapalnych, łagodzenie swędzenia skóry i odblokowywanie porów. Pomaga również regulować produkcję oleju w skórze.

Aloes był również stosowany w leczeniu zaparć i wykazano, że zmniejsza ból brzucha. Kilka badań wykazało również, że aloes może pomóc zmniejszyć zgagę. Może również pomóc w zmniejszeniu biegunki.

Aloes był badany u zwierząt i pacjentów ludzkich z chorobą zapalną jelit (IBD). Posiada również właściwości antyoksydacyjne. Może pomóc w regulacji produkcji ropy i poprawić gojenie się ran. Posiada również właściwości przeciwpłytkowe.

W niektórych przypadkach aloes może powodować wysypki skórne lub reakcje alergiczne. Możliwe jednak, że reakcje te są spowodowane antrachinonem obecnym w lateksie aloesowym.

Mówi się również, że aloes zawiera barbaloinę, związek, który może mieć działanie przeciwzapalne. Barbaloina może również funkcjonować jako związek antyhistaminowy lub antyrakowy. Potrzeba więcej badań, aby potwierdzić rolę barbaloiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *