Najlepsze porady i sztuczki dla perfekcyjnych brwi

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy ekspertem, jeśli chodzi o brwi, istnieją pewne wskazówki i sztuczki, które możesz wykorzystać, aby Twoje brwi wyglądały pięknie. Oto kilka najbardziej przydatnych wskazówek, jak osiągnąć idealne brwi.

Cofnij się od lustra

Wykonanie kroku w tył od lustra jest nie tylko konieczne, aby nie przesadzić, ale także da ci dobrą perspektywę na twoją twarz. Na przykład, cofnięcie się od lustra da Ci wyraźniejszy obraz tego, jak wyglądają Twoje brwi.

Choć prawdą jest, że odsunięcie się od lustra nie sprawi, że brwi będą rosły szybciej, może pomóc Ci zdecydować, czy są one zbyt cienkie, czy zbyt długie. Jeśli Twoje brwi są zbyt cienkie, to dobrym pomysłem jest przycięcie ich nieco dłużej, natomiast jeśli są zbyt długie, to prawdopodobnie będziesz chciała przyciąć je nieco krócej.

Uzyskanie dobrego zdjęcia brwi nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Najlepiej skorzystać z pełnowymiarowego lustra. Możesz również użyć małego lusterka do makijażu, ale może to nie być najdokładniejszy widok. Jeśli masz małe lusterko, może się okazać, że za bardzo skupiasz się na drobnych szczegółach i umyka Ci szerszy obraz.

Jeśli zamierzasz używać pęsety, upewnij się, że masz odpowiednie oświetlenie. Pęseta może być również połączona z antybakteryjnym oczarem wirginijskim, aby pomóc w zapobieganiu infekcji – ten element tekstu jest efektem pracy twórczej ekipy portalu clubulgrasilor.ro. Należy również użyć skośnej pęsety, aby usunąć włosy w małych odstępach czasu.

Oprócz odsunięcia się od lustra, możesz również zrobić to samo za pomocą pęsety pierścieniowej. Jest to najlepsza opcja dla początkujących, ponieważ łatwiej jest dobrze uchwycić pęsetę. Pęseta pierścieniowa jest również świetna dla osób o drżących dłoniach.

Podczas gdy cofanie się od lustra jest ważne, aby uzyskać wyraźniejszy obraz swoich brwi, musisz również spojrzeć w górę i w dół. Nie chcesz popełnić błędu przycinania brwi zbyt nisko lub zbyt wysoko. Najkrótsze brwi wyglądają najlepiej, gdy są na tym samym poziomie co twój łuk. Możesz rozważyć użycie skośnej pęsety, jeśli chcesz uzyskać symetryczne brwi.

Najnowszym trendem w makijażu oczu są piękne brwi. Są one nie tylko miłym akcentem, ale mogą również pomóc Ci wyglądać młodziej. W rzeczywistości brwi są dużym biznesem w Wielkiej Brytanii, z branżą wartą PS20m w 2016 roku.

Czyść swoje narzędzia do brwi

Używanie odpowiednich narzędzi i właściwa aplikacja to klucz do osiągnięcia idealnych brwi. Regularnie czyść narzędzia do brwi, aby uniknąć gromadzenia się bakterii i przedłużyć ich żywotność.

Aby wyczyścić narzędzia do brwi, zacznij od oczyszczenia twarzy delikatnym środkiem myjącym. Po oczyszczeniu, użyj szczoteczki z włosiem do brwi. Szczoteczkę należy czyścić regularnie, zwłaszcza jeśli używasz jej do nakładania pomady lub tuszu do rzęs.

Aby oczyścić swoją szpulkę, umieść ją pod wodą i delikatnie wyczesz z niej produkt. Jeśli jest nadmiar produktu, możesz go wytrzeć wacikiem.

Po wyczyszczeniu swojego spoolie, wyczyść włosie pędzla. Jeśli na włosiu znajdują się suche grudki produktu, oznacza to, że użyłaś zbyt dużo produktu. Możesz chcieć ponownie użyć delikatnego środka czyszczącego przed ponownym użyciem swojej szpulki.

Możesz również użyć sprayu do zwilżania pędzla do brwi. Pomoże Ci to w nałożeniu mydła lub pomady do brwi bez użycia zbyt dużej ilości wilgoci.

Pamiętaj, aby odczekać co najmniej minutę przed nałożeniem jakichkolwiek innych produktów do brwi. Jeśli nałożysz produkt zbyt szybko, może on nie zdążyć wyschnąć. Sprawdź również dwukrotnie, czy produkt jest czysty.

Używając pędzla ze szpulką, używaj końcówki z krótkim, gęstym włosiem. Takie włosie świetnie nadaje się do stosowania produktów na bazie wosku. Włosie to pomoże Ci również wtopić kredkę do brwi w brwi.

Możesz również użyć płaskiego pędzla do obrysowania brwi i nałożenia korektora wokół łuku. Po użyciu pędzla należy oczyścić jego włosie delikatnym środkiem czyszczącym. Możesz również użyć kredki do brwi lub pudru do brwi, aby wypełnić nieliczne miejsca.

Po zakończeniu używania narzędzi do brwi, opłucz je w ciepłej wodzie z dodatkiem alkoholu. Jeśli używasz metalowego pilnika do paznokci, powinnaś go czyścić co tydzień. Okresowo należy również czyścić pęsetę. Są one zaprojektowane tak, aby szybkim ruchem ściągać włoski w dół. Narzędzia te są małe, więc są również dobre do przycinania włosków w nosie.

Jeśli posiadasz zestaw narzędzi do brwi o podwójnej końcówce, przekonasz się, że możesz wykorzystać je do stworzenia wielu różnych stylizacji.

Nakładanie żelu do brwi

Stosowanie żelu do brwi to szybki i łatwy sposób na utrzymanie brwi na miejscu i uporządkowanie niesfornych włosków. Żel do brwi może być stosowany samodzielnie lub do barwienia brwi. Ważne jest używanie odpowiednich produktów.

Pierwszym krokiem do zastosowania żelu do brwi jest wybór odcienia, który będzie pasował do koloru Twoich włosów. Najlepiej wybrać odcień o kilka tonów jaśniejszy niż Twój naturalny kolor włosów. Dzięki temu unikniesz zbyt ciemnego wyglądu brwi.

Drugim krokiem przy nakładaniu żelu do brwi jest rozczesanie go w pożądanym kierunku. Wiele żeli do brwi posiada szczoteczkę, która przypomina mniejszą różdżkę od tuszu do rzęs. Szczoteczka została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo nakładać żel na brwi.

Nakładaj żel od ogona brwi w kierunku łuku. Doda to definicji i objętości, nie sprawiając, że brwi będą wyglądały na zbyt błyszczące. Żel powinien być nakładany krótkimi, lekkimi pociągnięciami, aby uniknąć zbijania się w grudki.

Przed nałożeniem żelu do brwi oczyść twarz. Będziesz chciała utrzymać brwi w czystości, aby były wolne od brudu i zanieczyszczeń. Możesz również użyć produktu oczyszczającego, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia z twarzy.

Po oczyszczeniu twarzy, nałóż żel do brwi lekkimi, cienkimi pociągnięciami. Aby uzyskać naturalny wygląd, wymieszaj żel palcem. Możesz również nałożyć dodatkowe warstwy żelu, aby uzyskać pełniejszy wygląd.

Trzecim krokiem przy nakładaniu żelu do brwi jest oczyszczenie pędzelka z ewentualnych grudek produktu. Aby oczyścić szczoteczkę, możesz zanurzyć ją w płynie do czyszczenia pędzli lub wytrzeć na czystym ręczniku.

Ostatnim krokiem jest nałożenie żelu w pożądanym kierunku. Do niektórych żeli do brwi dołączony jest cienki pędzelek, który ułatwia nakładanie produktu. Jeśli jednak wolisz używać osobnego pędzelka, nałóż żel na grzbiet dłoni. Rozprowadź go na brwiach w tym samym kierunku, w którym rosną Twoje włosy.

Stosując żel do brwi, możesz mieć pewność, że Twoje brwi pozostaną na swoim miejscu przez cały dzień. Produkt ten jest wodoodporny i odporny na rozmazywanie, dzięki czemu uzyskasz nieskazitelne wykończenie.

Wyrywanie brwi

Poświęcenie czasu na wyrywanie brwi to świetny sposób na zapewnienie im jak najlepszego wyglądu. Proces jest dość prosty, ale wymaga starannego przygotowania, aby zapewnić usunięcie włosków we właściwy sposób.

Aby wyskubać brwi, musisz najpierw umyć twarz ciepłą wodą, aby zmiękczyć włoski. Ciepła woda otworzy również mieszki włosowe, dzięki czemu łatwiej będzie wyskubać brwi.

Po otwarciu mieszków włosowych, należy użyć gorącej, mokrej ściereczki, aby usiąść na brwiach przez kilka minut. To również pomoże zmiękczyć włoski i otworzyć pory.

Kiedy skończysz skubać brwi, użyj kojącego kremu nawilżającego, który pomoże złagodzić podrażnienia. Dobrze sprawdza się żel aloesowy. Możesz też użyć dentystycznego żelu znieczulającego dla niemowląt, który jest dostępny w większości drogerii.

Jeśli nie masz żelu znieczulającego, możesz nanieść niewielką ilość żelu aloesowego na wacik i użyć go do znieczulenia tego obszaru. Możesz również umieścić kostki lodu na tym obszarze, aby go zdrętwiał.

Aby rozpocząć proces skubania, należy użyć pary pęset o drobnych końcówkach. Unikaj używania tępych pęset, które mogą powodować niepotrzebny ból. Wybierz pęsetę, która jest nachylona, aby uniknąć szczypania skóry.

Używanie kredki do brwi może pomóc w nadaniu im kształtu. Użyj go do obrysowania łuku brwiowego i zmierzenia miejsca, w którym ołówek przecina brwi. Możesz również zmierzyć nim zewnętrzną krawędź nozdrzy do zewnętrznej krawędzi tęczówki.

Jeśli masz grubsze brwi, możesz chcieć je przyciąć po wyskubaniu. Skubanie brwi powinno odbywać się w małych odcinkach, aby uniknąć nadmiernego wyskubywania. Możesz również użyć bezbarwnego żelu do brwi, aby utrzymać je na miejscu.

Do rozczesywania włosków w brwiach możesz również użyć szczoteczki typu spoolie. Dzięki temu będą one wyglądać bardziej naturalnie i pomogą wtopić brwi w powieki.

Użycie ołówka do brwi lub skubacza do brwi może pomóc Ci wyskubać brwi i nadać im odpowiedni kształt. Możesz również użyć szablonu, który pomoże Ci uniknąć nadmiernego wyskubywania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *