Różne procedury chirurgii kosmetycznej i ich zalety, jeśli masz lęk

Niezależnie od tego, czy chcesz poprawić swój ogólny wygląd, czy po prostu dobrze się czuć, do wyboru jest wiele różnych zabiegów chirurgii kosmetycznej. Istnieją procedury poprawy twarzy, powiększanie piersi, konturowanie ciała i wiele innych procedur, które mogą być używane do zmiany wyglądu. Jeśli myślisz o chirurgii kosmetycznej, ważne jest, aby wiedzieć, jakie procedury mogą być używane do poprawy wyglądu i jakie są korzyści.

Lifting twarzy

Niezależnie od tego, czy rozważasz operację w celu poprawy swojego wyglądu, czy też rozważasz operację w celu skorygowania problemu zdrowotnego, będziesz chciał mieć pewność, że rozumiesz swoje opcje. Lifting twarzy jest popularną opcją dla tych, którzy chcą wyglądać młodziej, ale może mieć również zaskakujący wpływ na to, jak się czujesz.

Lifting twarzy może poprawić strukturę skóry i zmniejszyć widoczność głębokich zmarszczek. Usuwają również nadmiar skóry twarzy i napinają tkanki leżące pod nią. Celem operacji jest zapewnienie wyglądu zewnętrznego, który odzwierciedla Twoje wewnętrzne poczucie piękna.

Lifting twarzy wymaga nacięcia wzdłuż linii włosów i za uchem. Chirurg plastyczny usunie nadmiar skóry i zmieni jej położenie. Zabieg jest zazwyczaj wykonywany jako procedura ambulatoryjna.

Po zabiegu wystąpią pewne zasinienia i obrzęki. Większość z nich zmniejszy się po kilku dniach. Niektórzy pacjenci mogą również odczuwać pewien ból i sztywność mięśni. Można to leczyć za pomocą leków na receptę.

Lifting twarzy może być również przeprowadzony w połączeniu z innymi operacjami. Twój chirurg może również usunąć tłuszcz z szyi lub podbródka. Te procedury mogą pomóc w osiągnięciu najlepszych możliwych rezultatów.

Jedną z najlepszych rzeczy w operacji liftingu twarzy jest to, że jest ona minimalnie inwazyjna. Nacięcia są zazwyczaj niewielkie i nie wymagają nocowania w szpitalu. W zależności od procedury, chirurg może użyć znieczulenia miejscowego, które jest podobne do znieczulenia pieprzyków lub ust przed pracą dentystyczną.

Operacja powiek

Przeprowadzenie operacji kosmetycznej twarzy może być skutecznym sposobem na poprawę wyglądu. Jednak może mieć również skutki uboczne. Niektóre z najczęstszych skutków ubocznych obejmują siniaki, obrzęki, infekcje i niewyraźne widzenie.

W zależności od rodzaju zabiegu, który masz, może być konieczne pozostanie w szpitalu przez dzień lub dwa. Może być również konieczne, aby mieć środek znieczulający wstrzyknięty do oczu. To zdrętwienie obszaru, co ułatwi Ci poddanie się procedurze.

Po zabiegu pacjent może zostać poinstruowany, aby stosować chłodne okłady na oczy w celu złagodzenia dyskomfortu. Może być również zalecane noszenie ciemnych okularów przeciwsłonecznych na zewnątrz do czasu wygojenia.

Podczas zabiegu chirurg wykona małe nacięcie w pobliżu zewnętrznej krawędzi powieki. Nacięcie to jest wykonywane w celu usunięcia nadmiaru skóry i tłuszczu. Jest to zwykle wykonywane przy znieczuleniu miejscowym. Twój lekarz może również przepisać lek, który pomoże zmniejszyć dyskomfort, jakiego możesz doświadczyć.

Lekarz może również zalecić inną procedurę, aby skorygować wszelkie nierówności w twarzy. Może być również zalecone wprowadzenie wypełniaczy do powiek. Wypełniacze te służą do zmiany kształtu oczu i mogą być stosowane do kamuflażu worków pod oczami.

Operacja powiek jest skuteczną procedurą eliminującą opuchliznę dolnych powiek. Zabieg ten poprawi również Twoje widzenie.

Body contouring

Posiadanie chirurgii kosmetycznej może poprawić Twój wygląd, ale może również poprawić Twoje zdrowie psychiczne. Możesz czuć się lepiej we własnej skórze i chętniej podejmować nowe wyzwania. Chirurgia kosmetyczna może być bramą do lepszego życia.

Istnieje wiele różnych rodzajów zabiegów chirurgii kosmetycznej. Niektóre są oczywiste, takie jak operacja powiek, a inne są mniej oczywiste, takie jak laserowy resurfacing skóry. Możesz być również zaskoczony, aby dowiedzieć się, że niektóre operacje kosmetyczne mogą również pomóc w utracie wagi. Należą do nich usuwanie zwiotczałej skóry i wstrzykiwanie wypełniaczy tkanek miękkich.

Chociaż może być kuszące, aby uzyskać chirurgię kosmetyczną, aby poprawić swój wygląd, nie powinno to być twoim głównym problemem. Powinieneś mieć ocenę psychiatryczną, aby upewnić się, że jest to właściwe dopasowanie.

Najczęstszym zabiegiem chirurgii kosmetycznej jest liposukcja. Jest ona stosowana do usuwania tłuszczu i stała się niezbędnym uzupełnieniem innych operacji estetycznych. Zabieg stał się również popularny ze względów terapeutycznych. Niektórzy pacjenci uznali go za pomocny w zmniejszeniu bólu i poprawieniu ogólnego stanu skóry.

Oprócz chirurgii kosmetycznej cud roku, możesz również rozważyć bardziej inwazyjną procedurę, taką jak rhinoplastyka. Operacja ta ma na celu poprawę ogólnej estetyki nosa, a jednocześnie usprawnienie oddychania. Zabieg ten może być również wykonany w znieczuleniu miejscowym.

Najlepszą rzeczą w posiadaniu chirurgii kosmetycznej jest to, że możesz od razu powrócić do swoich normalnych zajęć. Jednak zobaczenie pełnych rezultatów zabiegu może potrwać rok lub dłużej.

Laserowy resurfacing skóry, implanty i liposukcja

Podczas zabiegu laserowego resurfacingu skóry lub liposukcji wykwalifikowany lekarz wykona niewielkie nacięcie. Do znieczulenia tego obszaru zostanie użyty środek znieczulający miejscowo. Następnie lekarz wprowadzi małą kaniulę do tego obszaru i usunie tłuszcz. Zabieg trwa około godziny i może być wykonany w gabinecie lekarskim.

Oprócz usuwania tłuszczu, laserowy resurfacing skóry może również poprawić teksturę i kolor skóry. Może być również stosowany do zmniejszenia blizn potrądzikowych.

Najlepsze jest to, że zabieg jest minimalnie inwazyjny. Technologia laserowa pozwala na niezwykłą precyzję w delikatnych obszarach. Procedura może być stosowana do eliminacji drobnych linii, plam starczych i zmarszczek.

Istnieje kilka rodzajów laserów. Jeden rodzaj lasera jest nazywany laserem ablacyjnym, który jest używany do usuwania przedrakowych zmian skórnych. Innym rodzajem lasera jest waporyzacja laserowa, która jest stosowana do poprawy tekstury skóry.

Dla większości pacjentów zabiegi laserowe wykonywane są z użyciem leków miejscowo znieczulających. Jeśli jednak potrzebny jest głębszy zabieg, można zastosować blok znieczulenia miejscowego.

Oprócz poprawy tekstury skóry, resurfacing laserowy może być stosowany do zmniejszenia wyglądu plam, blizn potrądzikowych i drobnych linii. Procedura może być wykonywana na oczach i ustach, chociaż niektórzy lekarze wykonują laser tylko wokół tych obszarów, gdy wykonują lifting twarzy.

Zabieg kosmetyczny może zmienić Twój wygląd i zwiększyć Twoją pewność siebie. Należy jednak wiedzieć, w co się pakujemy, zanim zdecydujemy się na jeden z nich. Zapytaj swojego lekarza o możliwe powikłania i upewnij się, że uzyskasz drugą opinię.

Rhinoplastyka

rhinoplastyka, która jest również znana jako operacja nosa, jest operacją kosmetyczną, która zmienia rozmiar, kształt i proporcje nosa. Jest on zazwyczaj wykonywany przez chirurgów plastycznych lub otolaryngologów. Chirurg może dokonać zmiany kształtu poprzez usunięcie skóry lub chrząstki z nosa. Często wykonywany jest w połączeniu z septoplastyką, która prostuje przegrodę nosową.

Korzyści z rhinoplastyki obejmują stworzenie bardziej atrakcyjnego wyglądu. Może również przyczynić się do poprawy oddychania. Zabieg może być przeprowadzony w szpitalu lub w ambulatoryjnym centrum chirurgicznym. Większość ludzi będzie w górę i o w ciągu kilku dni. Jednak odejście obrzęku może potrwać kilka miesięcy.

Przed wykonaniem zabiegu rhinoplastyki należy przejść pełne badanie przedmiotowe. Badanie fizyczne pomoże chirurgowi określić zmiany, które muszą być wykonane. Chirurg określi również najlepszą metodę wykonania zabiegu rhinoplastyki.

Podczas zabiegu chirurg wykona zewnętrzne cięcie u podstawy nosa. Zostanie zastosowane znieczulenie. W rzadkich przypadkach, pacjent może wymagać pozostania w szpitalu na noc.

W ciągu pierwszego tygodnia, większość pacjentów z rhinoplastyką będzie czuć się znacznie lepiej. Mogą oni doświadczyć obrzęku lub zasinienia. Jednakże, obrzęk i zasinienie w końcu ustąpią. Szyny mogą być umieszczone wewnątrz nosa, aby pomóc wchłonąć krwawienie. Zostaną one usunięte trzy do siedmiu dni po zabiegu.

Powiększanie piersi

Osoby, które decydują się na kosmetyczną chirurgię plastyczną mogą czuć się bardziej pewne siebie i szczęśliwsze. Ten impuls do pewności siebie może przełożyć się na wzrost interakcji społecznych, co może zmniejszyć niepokój.

Korzyści psychiczne z chirurgii plastycznej obejmują zmniejszenie lęku społecznego, nowe poczucie pewności siebie i zwiększone zaangażowanie w utrzymanie zdrowego ciała. Ale przed wyborem kosmetycznej chirurgii plastycznej, upewnij się, aby wziąć realistyczne spojrzenie na to, co można oczekiwać.

Większość pacjentów chirurgii plastycznej jest motywowana niezadowoleniem z obrazu ciała. Pacjenci ci często mają nierealistyczne oczekiwania. Często niezadowoleni pacjenci doświadczają depresji, złości wobec chirurga, problemów z rodziną lub przyjaciółmi. Te objawy mogą prowadzić do zachowań autodestrukcyjnych.

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci chirurgii kosmetycznej mają niewiele różnic psychologicznych w stosunku do tych, którzy nie poddają się operacji. Ale niektórzy psychologowie są zaniepokojeni psychologicznym wpływem chirurgii plastycznej.

Opublikowano kilka badań na ten temat. Niektóre badania badały bardzo konkretne procedury, podczas gdy inne obejmowały krótkie obserwacje z pacjentami. Ogólnie rzecz biorąc, zabiegi kosmetyczne mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne osoby, ale potrzeba więcej badań.

Badania wykazały, że kobiety, które poddały się zabiegom kosmetycznym mają mniej problemów z lękiem społecznym i obrazem ciała niż ich rówieśnicy. Jednak niektóre kobiety doświadczają więcej problemów niż inne.

Ostatnie badania, finansowane przez Fundację Edukacji i Badań nad Chirurgią Estetyczną, wykazały, że osoby, które poddają się chirurgii kosmetycznej, mogą zauważyć wzrost poczucia własnej wartości. Ta poprawa może wynikać z lepszego obrazu ciała, ale może też wynikać z poczucia, że jest się ogólnie piękniejszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *