Korzyści z chirurgii kosmetycznej

Poddanie się operacji plastycznej to ważny krok w zmianie swojego życia. Rezultaty mogą być trwałe i długotrwałe. Proces ten może być również ulgą psychologiczną. Często osoby, które decydują się na operację, stwierdzają, że poprawia ona ich pewność siebie. Ale jest kilka ważnych rzeczy do rozważenia przed podjęciem decyzji o pójściu pod nóż.

Przygotowanie do zabiegu kosmetycznego

Niezależnie od tego, czy poddajesz się operacji usunięcia brzucha, powiększenia piersi, czy innemu rodzajowi operacji kosmetycznej, jest kilka rzeczy, które powinnaś wiedzieć o przygotowaniu do zabiegu. Te wskazówki pomogą Ci uzyskać jak najwięcej z Twojego powrotu do zdrowia.

Po pierwsze, musisz być fizycznie gotowa do zabiegu. Upewnij się, że masz dobry sen w nocy przed operacją. Pomoże to Twojemu organizmowi szybciej się zagoić. Powinieneś również zaopatrzyć się w nawilżające chusteczki do skóry, skarpetki trakcyjne i przekąski.

Następnie musisz być psychicznie przygotowany do zabiegu. Ważne jest, aby mieć zestaw celów. Powinieneś zadać sobie pytanie, czy chcesz zmiany, czy nie. Należy również zrobić listę pytań, które należy zadać chirurgowi. Powinieneś również zaplanować posiadanie odpowiedzialnego kierowcy lub kogoś, kto zajmie się tobą w okresie rekonwalescencji.

Wreszcie, powinnaś być przygotowana na spędzenie pewnego czasu poza pracą. Trzeba będzie zorganizować opiekę nad dziećmi lub kogoś, kto będzie je pilnował. Upewnij się, że masz pod ręką numer do swojego lekarza.

Niektóre zabiegi chirurgii kosmetycznej będą wymagały spędzenia pewnego czasu w szpitalu. Dzięki temu lekarz będzie mógł pokazać Ci, jak będziesz wyglądać po zabiegu.

Otrzymasz również instrukcje przed i pooperacyjne. Lekarz może również zrobić zdjęcia, aby pokazać Ci Twój nowy wygląd. Być może będziesz musiała przez jakiś czas przyjmować pewne leki.

Powinnaś również przygotować się do zabiegu unikając pewnych rzeczy. Nie powinnaś jeść ani pić niczego, co zawiera alkohol, aspirynę lub acetaminofen. Ponadto, należy unikać noszenia biżuterii i stosowania makijażu.

Istnieją również zasady przed i pooperacyjne dla wszystkich zabiegów kosmetycznych. Możesz otrzymać antybakteryjny peeling do włosów i okolic międzypalcowych. Możesz być również poproszona o picie dużej ilości wody.

Wreszcie, pamiętaj, aby przeczytać wskazówki chirurga. Niektórzy ludzie są zaskoczeni, aby dowiedzieć się, że zabiegi kosmetyczne mogą być wykonywane w biurze lub w szpitalu. Na szczęście, renomowane kliniki są nastawione na obsługę Twoich potrzeb.

Przeprowadzenie zabiegu przez chirurga jest najlepszym sposobem na uniknięcie komplikacji. Lekarz będzie w stanie omówić opcje i podać szacunkowe koszty. Może to pomóc w podjęciu decyzji, czy chirurgia kosmetyczna jest dla Ciebie odpowiednia.

Długotrwałe i trwałe rezultaty

Poddanie się zabiegowi chirurgii kosmetycznej może poprawić Twój wygląd i poprawić ogólny stan zdrowia. Jednak przed poddaniem się jakiejkolwiek operacji, należy być świadomym ryzyka. Odpowiedni chirurg i zdrowy styl życia mogą zapewnić długotrwałe rezultaty zabiegu.

Istnieje wiele dostępnych procedur kosmetycznych, w tym brzuszek, powiększanie piersi i rhinoplastyka. Niektóre procedury wymagają krótkoterminowego powrotu do normalnych czynności, podczas gdy inne wymagają długoterminowej opieki.

Podczas gdy chirurgia kosmetyczna może poprawić wygląd fizyczny, może również prowadzić do innych korzyści psychologicznych. Na przykład, nowy wygląd może zwiększyć poczucie własnej wartości i poprawić interakcje społeczne. Może również zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji i lęku.

Jeśli chodzi o chirurgię kosmetyczną, najważniejszym czynnikiem jest wybór odpowiedniego chirurga. Chirurg musi mieć doświadczenie i dobre wyniki. Wybór chirurga, który ma dobre recenzje, jest również ważny.

Inne czynniki, które mogą wpłynąć na wyniki to wiek, zdrowie i czynniki środowiskowe. Na przykład, lifting twarzy może przynieść długotrwałe rezultaty, jeśli zostanie wykonany u młodego, zdrowego pacjenta. Może jednak nie dać takich rezultatów, jeśli jesteś palaczem.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zabieg kosmetyczny, czy nie, powinieneś upewnić się, że masz do tego odpowiednią motywację. Możesz również dowiedzieć się o plusach i minusach poddania się operacji kosmetycznej, konsultując się z chirurgiem.

Długotrwałe i trwałe rezultaty nie są gwarantowane, ale dobrze poinformowana decyzja może skutkować najlepszym możliwym wynikiem. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę czas i wysiłek, jaki trzeba będzie poświęcić na zabieg kosmetyczny, a także zadbać o siebie po nim. Poświęcenie czasu na właściwe leczenie może pomóc w utrzymaniu nowego wyglądu.

Innym sposobem na poprawę długoterminowych wyników jest unikanie palenia. Palenie może zakłócić gojenie, a także może zwiększyć ryzyko chorób serca i zakrzepów krwi. Również, jedzenie zdrowej diety może przedłużyć żywotność swoich wyników.

Przemysł chirurgii kosmetycznej rośnie i coraz więcej osób decyduje się na zabieg. Jednak nie jest to mała decyzja. Musisz wykonać swoją pracę domową przed poddaniem się jakiejkolwiek procedurze kosmetycznej i musisz być przygotowany na zmianę zdania, jeśli nie jesteś zadowolony ze swoich wyników.

Psychoterapeutyczne

Pomimo negatywnej reputacji, chirurgia kosmetyczna oferuje pacjentom korzyści psychoterapeutyczne. Pacjenci doświadczają wzrostu samooceny, poprawy nastroju i zmniejszenia lęku społecznego.

Pozytywne korzyści psychologiczne wynikające z chirurgii kosmetycznej są dobrze udokumentowane. Jednak badania dotyczące tych korzyści mają ograniczenia. W niektórych badaniach nie zastosowano grup kontrolnych, a w innych nie użyto środków, które pozwalają na określenie specyficznej psychopatologii. Ponadto, badania porównywały pacjentów chirurgii kosmetycznej z grupą nieoperacyjną i nie opisywały podobieństw między tymi dwiema grupami.

Oprócz pozytywnych korzyści psychologicznych wynikających z chirurgii estetycznej, badania udokumentowały również znaczącą poprawę w zakresie depresji i lęku. W badaniu przeprowadzonym w Kitasato University School of Medicine, 140 pacjentów chirurgii estetycznej zostało przebadanych pod kątem objawów psychiatrycznych przed operacją. Wyniki wykazały, że pacjenci, którzy poddali się operacji mieli niższy poziom depresji, lęku i fobii społecznej. W porównaniu z grupą nieoperacyjną, pacjenci poddani operacji zgłaszali niższy poziom depresji, lęku i szczęścia, a także poprawili poziom zdrowia fizycznego i zadowolenia z życia.

W nowszym badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet Ruhr w Bochum, Niemcy, badano psychologiczne wyniki chirurgii kosmetycznej. W badaniu badano psychologiczne efekty obrazu ciała, zdrowia psychicznego i poczucia własnej wartości. Badanie wykazało, że grupa chirurgiczna wykazała znaczną poprawę w zakresie obrazu ciała, samooceny i zdrowia psychicznego.

Zaburzenia psychiczne, które wpływają na pacjentów chirurgii kosmetycznej obejmują zaburzenia dysmorficzne ciała, depresję i lęk. Wielu pacjentów nie jest zadowolonych z wyników swojej operacji. Zaburzenie to charakteryzuje się obsesyjną troską o rzekomą wadę ciała.

W kilku badaniach sprawdzano pacjentów chirurgii kosmetycznej pod kątem psychopatologii przed operacją. W badaniach wykorzystano wywiad kliniczny, kwestionariusze samoopisowe i środki psychometryczne. Badania, które opierają się na miarach psychometrycznych obejmują Inwentarz Depresji Becka i Indeks Eksperymentalny Crown-Crisp.

W badaniach, które opierają się na kwestionariuszach samoopisowych, stosowano zwalidowane miary, takie jak Ogólny Kwestionariusz Zdrowia-30 i Skala Samooceny Rosenberga. Badania wykorzystujące wywiad kliniczny obejmują Skalę Doświadczania Wstydu i Skalę Niezadowolenia z Ciała.

Literatura dotycząca psychoterapeutycznych korzyści z chirurgii kosmetycznej w dużej mierze pochodzi ze współpracy chirurgów plastycznych i psychiatrów. Pomimo ograniczeń, pozytywne wyniki psychologiczne chirurgii kosmetycznej są warte wysiłku.

Efekty uboczne

Przeprowadzono różne badania dotyczące efektów ubocznych chirurgii kosmetycznej. Chociaż wyniki różnią się w zależności od osoby, niektóre wspólne skutki uboczne obejmują nadmierne krwawienie, ból, obrzęk i siniaki. Te efekty uboczne są zwykle tymczasowe i nie stanowią długoterminowych problemów zdrowotnych.

Jest wiele osób, które wybierają chirurgię kosmetyczną z tego powodu, że chcą poprawić swój wygląd. Może to być z różnych powodów, w tym poczucia własnej wartości i relacji interpersonalnych. Jednak wyniki chirurgii kosmetycznej często nie są zgodne z oczekiwaniami i mogą prowadzić do uczucia rozczarowania.

Istnieją również efekty uboczne, które są trwałe i mogą obejmować blizny i odrętwienie. Jeśli rozważasz operację kosmetyczną, pamiętaj, aby porozmawiać z dostawcą o tych efektach ubocznych. Istnieją kroki, które można podjąć, aby uniknąć tych skutków ubocznych, w tym utrzymanie zdrowej wagi, rzucić palenie i jeść zrównoważoną dietę.

Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia jest proces rekonwalescencji. Większość operacji kosmetycznych wymaga od sześciu do dwunastu tygodni rekonwalescencji. Jest tak dlatego, że ważne jest, aby dać organizmowi czas na wyleczenie. Należy również unikać forsownych ćwiczeń, aktywności seksualnej i alkoholu przez dwa tygodnie po zabiegu.

Wyniki tego badania pokazują, że większość uczestników była świadoma skutków ubocznych chirurgii kosmetycznej. Jednak niektórzy uczestnicy obawiali się, że wiedza o tych skutkach ubocznych jest coraz mniejsza. Niektórzy uczestnicy stwierdzili również, że wiedza o tych skutkach ubocznych mogłaby zmienić ich decyzję o poddaniu się operacji kosmetycznej.

W badaniu wzięły udział studentki college’u z Korei Południowej. Uczestniczki te zostały zrekrutowane za pomocą snowball sampling. Uczestniczki zostały poproszone o udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące ich postrzegania chirurgii kosmetycznej i związanych z nią skutków ubocznych. Wywiady były prowadzone w cichych biurach i nagrywane za ich zgodą. Wywiad trwał średnio 29 minut na osobę.

Uczestnicy zostali poproszeni o zidentyfikowanie 13 podkategorii skutków ubocznych. Uczestnicy stwierdzili również, że chcieliby mieć chirurgię kosmetyczną w przyszłości. Nie chcieli jednak wrócić do wyglądu sprzed operacji. Wykazywały również ambiwalentne emocje, żałując swojej decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *