Resurfacing laserowy – alternatywa dla wypełniaczy skórnych

Wśród alternatyw dla wypełniaczy Dermal jest zabieg resurfacingu laserowego. Jest to stosunkowo nowa procedura, która polega na użyciu lasera do usunięcia nici z twarzy, zmarszczek i trądziku. Jest to świetny sposób na odmłodzenie twarzy, a także jest to bardzo opłacalna opcja.

Wypełniacze kwasu hialuronowego

W ciągu ostatnich kilku lat wypełniacze kwasu hialuronowego stały się coraz bardziej popularne jako produkty do powiększania tkanek miękkich. Są one stosowane w leczeniu różnych problemów, w tym linii twarzy, blizn potrądzikowych oraz w celu poprawy utraty objętości spowodowanej niektórymi stanami chorobowymi.

Wypełniacze HA są pochodną kwasu hialuronowego, naturalnej substancji występującej w skórze i chrząstce. Ich działanie może trwać od sześciu miesięcy do roku. Zazwyczaj wstrzykuje się je w bolące stawy oraz w miejsca, które mają duże stężenie HA, takie jak płyn otaczający oczy.

Niektóre z bardziej popularnych wypełniaczy HA to Restylane i Juvederm. Produkty te składają się z wyższego stężenia HA, co sprawia, że są bardziej skuteczne w wypełnianiu drobnych linii i zmarszczek. Są one łatwo wstrzykiwane za pomocą strzykawki. Wyniki różnią się u poszczególnych pacjentów. Mogą utrzymywać się od sześciu miesięcy do roku, chociaż niektórzy pacjenci mogą potrzebować dodatkowych zastrzyków, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Inne wypełniacze obejmują materiały syntetyczne, takie jak kwas poli-L-mlekowy, oraz hydroksyapatyt wapnia. Materiały te są zwykle stosowane do redukcji zmarszczek i wypełniania blizn pooperacyjnych. Utrzymują się przez kilka lat i mogą być stosowane do powiększania cienkich ust. Nie są one jednak wchłaniane przez organizm i zazwyczaj nie są tak trwałe jak wypełniacze HA.

Wypełniacze HA są często zalecane dla pacjentów, którzy po raz pierwszy używają wypełniaczy. Wiąże się z nimi niskie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Istnieją jednak pewne powikłania, w tym obrzęk i zasinienie. Jeśli pacjent doświadcza któregoś z tych objawów, powinien przerwać przyjmowanie leków rozrzedzających krew na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem.

Jeśli jesteś zainteresowany wypełniaczami kwasu hialuronowego, powinieneś odwiedzić doświadczonego iniektora. Będą oni w stanie określić, który wypełniacz HA jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Wypełniacze te mogą kosztować od 550 do 850 dolarów za strzykawkę. Niekoniecznie jednak są to najbardziej przystępne wypełniacze na rynku.

Jednak oferują one gładszy przepływ wtrysku i uważa się, że trwają dłużej niż inne wypełniacze HA. Wypełniacze te stały się wiodącą alternatywą dla wypełniaczy dermalnych.

W trakcie opracowywania są również nowe wypełniacze HA. Kilka dużych firm farmaceutycznych chce wejść z tymi produktami na rynek estetyczny. Jednak potrzeba więcej badań, aby określić, który wypełniacz HA działa najlepiej.

Botox lub Dysport

W zależności od obszaru twarzy, który chcesz poddać zabiegowi, możesz rozważyć zastosowanie produktu takiego jak Dysport lub Botox. Te dwa produkty są zarówno skuteczne w relaksacji mięśni twarzy, które mogą pomóc wygładzić zmarszczki. Są one również niedrogie, co może uczynić je dobrą opcją dla niektórych. Mogą one trwać do czterech miesięcy, ale nie są trwałe.

Oba produkty zawierają toksynę botulinową typu A, która jest neurotoksyną blokującą skurcze mięśni. Aktywny składnik w każdym produkcie jest jednak inny. Botox istnieje od ponad 20 lat, natomiast Dysport jest stosunkowo nowy.

Oba produkty mogą być stosowane w leczeniu umiarkowanych do poważnych zmarszczek. Udowodniono, że oba produkty są bezpieczne i skuteczne. Są one również mało inwazyjne, co oznacza, że większość pacjentów może powrócić do normalnej aktywności natychmiast po otrzymaniu zabiegu. Należy jednak omówić leczenie z lekarzem. Jeśli jesteś uczulony na którykolwiek ze składników Dysportu lub Botoxu, możesz chcieć uniknąć zabiegu.

Jedną z najlepszych rzeczy dotyczących leku Dysport jest to, że może on leczyć większe obszary powierzchni. Oznacza to, że jest to dobra opcja do leczenia kurzych łapek, pionowych linii między brwiami i linii czoła. Jest to również doskonały wybór w celu dodania objętości do skóry.

Dysport był stosowany w Europie przez długi czas i został zatwierdzony przez FDA w 2009 roku. Działa poprzez rozluźnienie mięśni, co wygładzi zmarszczki. Jest tańszy niż Botox i może być potrzebna mniejsza liczba zastrzyków, aby uzyskać te same wyniki.

Botox jest już od ponad dwudziestu lat i jest jednym z najbardziej popularnych zastrzyków dostępnych. Jest często używany w połączeniu z wypełniaczami dermalnymi, aby wzmocnić wyniki. Może pomóc wygładzić zmarszczki, jak również leczyć inne warunki. Jest to również jeden z najbardziej skutecznych sposobów leczenia drobnych linii i kurzych łapek. Widzenie rezultatów może trwać około tygodnia, choć większość pacjentów może powrócić do swoich normalnych zajęć w ciągu kilku dni.

Resurfacing laserowy całej twarzy

Zastosowanie alternatywy dla wypełniaczy dermalnych w postaci resurfacingu laserowego całej twarzy może dać bardziej naturalnie wyglądający rezultat. W niektórych przypadkach już jeden zabieg daje radykalne rezultaty. Jednakże, aby zobaczyć pełne efekty procedury, mogą minąć miesiące.

Laserowy resurfacing może pomóc zmniejszyć widoczność zmarszczek, blizn, uszkodzeń słonecznych i przebarwień. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedniego dostawcę dla swoich potrzeb. Zależy to od rodzaju skóry i stanu, który próbujesz leczyć.

Resurfacing laserowy wykorzystuje ciepło do stymulowania produkcji kolagenu. Ta nowa warstwa kolagenu ostatecznie zastąpi uszkodzoną skórę i zapewni gładszy, jędrniejszy wygląd. Może to pomóc w redukcji drobnych linii i zmarszczek, a także może pomóc w wyeliminowaniu blizn. W zależności od poziomu uszkodzenia, osiągnięcie pożądanych rezultatów może zająć od trzech do sześciu zabiegów.

Inną alternatywą dla laserowego resurfacingu skóry są peelingi chemiczne. Metoda ta polega na zastosowaniu kwaśnego roztworu do twarzy. Roztwór złuszcza górną warstwę skóry, pozostawiając zdrowszą, bardziej żywą warstwę, która rośnie w jej miejscu. Zabieg może być ukierunkowany na konkretne obszary twarzy lub może być stosowany na całą twarz.

Innymi alternatywami dla laserowego resurfacingu skóry są zabiegi microneedling i IPL. Metody te mają na celu poprawę drobnych linii i zmarszczek oraz leczenie zaczerwienień i popękanych naczyń krwionośnych.

Lasery nieablacyjne są zazwyczaj bezpieczniejsze niż lasery ablacyjne. Powodują one niewielkie lub żadne przestoje i pozostawiają skórę nienaruszoną. Przeznaczone są do leczenia chorób skóry takich jak drobne linie, zmarszczki, wiotkość skóry, popękane naczynka i hiperpigmentacja.

Lasery erbowe (Er:YAG) to kolejny rodzaj lasera, który jest popularny w przypadku drobnych linii i zmarszczek. Te typy laserów również stymulują produkcję kolagenu. Są one doskonałym rozwiązaniem dla jaśniejszych odcieni skóry.

W zależności od poziomu uszkodzenia, laserowa alternatywa resurfacingu skóry może wymagać do trzech lub pięciu zabiegów. Niektórzy pacjenci mogą nawet potrzebować zabiegów o częstotliwości radiowej lub microneedlingu. Czas leczenia zależy od indywidualnego tempa gojenia.

Nici do twarzy

Stosowanie wypełniaczy skórnych i nici do twarzy w celu zwalczania procesu starzenia się to świetny sposób na przywrócenie skórze zdrowia i wyglądu. Najlepszym sposobem na wybór najlepszego dla Ciebie zabiegu jest przedyskutowanie swoich możliwości z lekarzem. Dr Dan Dhunna jest wysoko wykwalifikowanym lekarzem, który może pomóc Ci w podjęciu decyzji o wyborze odpowiednich dla Ciebie procedur.

Wypełniacze skórne są wstrzykiwane w skórę za pomocą cienkich igieł, od żelu do płynu. Są one wykorzystywane do zwalczania drobnych linii, zmarszczek i fałd. Są również stosowane do wygładzania defektów skóry linii żuchwy. Zastrzyki te można wykonać już w 15 minut.

Główną zaletą stosowania wypełniaczy dermalnych jest to, że są one szybkim i dramatycznym sposobem na skorygowanie obwisłej skóry i zmarszczek. Mimo, że są one szybkim rozwiązaniem, mogą z czasem zanikać.

Stosowanie samych wypełniaczy skórnych może być skutecznym sposobem walki z oznakami starzenia, ale połączenie ich z nićmi jest najlepszym sposobem na osiągnięcie długotrwałych rezultatów. Nici są bezpieczne, skuteczne i współpracują z naturalnymi reakcjami biologicznymi Twojego organizmu, aby pomóc w odbudowie skóry.

Silhouette InstaLift to niechirurgiczny lifting nićmi, który jest stosowany do leczenia obwodów głowy, policzków i połowy twarzy. Nici zawierają małe „stożki”, które stymulują organizm do produkcji kolagenu. Nici są wprowadzane przez linię włosów i policzki, a następnie zakotwiczane w nowej pozycji. Efekty utrzymują się przez co najmniej 18 miesięcy. Dostępne są również dla szyi i podbródka.

Nici PDO są stosowane w leczeniu zwiotczałej skóry. Nici te są wprowadzane pod skórę i posiadają drobne wypustki, które pomagają im przylegać do tkanki. Następnie są one przesuwane w celu podniesienia skóry. Nici mają również właściwości kolagenotwórcze, dzięki czemu są w stanie napiąć i podtrzymać zwiotczałe tkanki.

Oprócz nici PDO, w połączeniu z wypełniaczami dermalnymi można również stosować wchłanialne nici kolczaste. Nici te wywołują efekt mechanicznego rozciągania, który podnosi twarz. Nici mogą być również kojarzone z iniekcjami toksyny botulinowej, oraz innymi zabiegami niechirurgicznymi.

Oprócz wypełniaczy i nici, można również użyć Sculptra Aesthetic, aby kontynuować stymulację produkcji kolagenu. Zabieg ten pomaga uporać się z teksturą skóry, ponieważ nowo powstały kolagen pomaga napiąć i usztywnić twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *